Якщо вам здається, що цей слоган витягнуто з архівів сумнозвісних 90-х, ви помиляєтесь. Ці погрози лунають з вуст наших сучасників - депутатів райради, котрі у місцевих владних колах претендують на якийсь особливий статус. Виходячи із реєстрації на 56 позачергову сесію Теплицької райради, котра мала відбутися 20 січня, не прибуло 16. Ця сесія дійсно мала бути особливою. По-перше, на місце тих 4 депутатів райради, які здобули перемогу на виборах в ОТГ і вибули, мали ввести чергових, котрі були у виборчому списку. По-друге, вкрай необхідно затвердити районний бюджет, оскільки через відсутність голови райдержадміністрації цього питання не було можливості розглядати взагалі. І якби у всіх депутатів здоровий глузд та вболівання за людей домінували над власними амбіціями, сьогодні район уже був би і з бюджетом, і з Програмою соціально-економічного розвитку.
В залі зібралося 17 депутатів. 18 – І.Кошмелюк, зареєструвавшись, поїхав у своїх нагальних справах. Із тих 16 кільком теж виникла термінова необхідність виїхати з Теплика. А ще кілька "нарізали" кола по центру містечка, втішаючись власною, даруйте, дурістю. Тому що розумна людина, до того ж народний обранець, ніколи не піде проти людей. До речі, у сесійній залі простих тепличан, котрим набридли ці владні "ігри", зібралося чимало. Також були присутні представники Нацкорпусу на чолі з С. Шишкіним.
Сесію розпочали традиційно. Всю процедуру взяв на себе заступник голови райради В.Барановський. А потім прозвучала особиста думка голови райдержадміністрації О.Побірського – все має бути згідно закону. Тож висловив сумніви як проти правомірності введення до депутатського складу тих 4 осіб, які йшли у партійних списках кандидатів, так і легітимності сесійного зібрання.
На думку Олега Івановича, потрібно зібрати усіх 30 депутатів і потім вводити тих чотирьох новообраних. Це треба робити негайно. В районі і без того є безліч проблем, наголосив він, акцентувавши на екологічній бомбі місцевого значення – очисних спорудах, розбитих дорогах, які на власний ризик почали ремонтувати в борг, бездіяльності поліції, котра не може навести лад з транспортним колапсом у центрі селища, спричиненому паркувальниками-маршрутниками, відсутністю "зебр" та належних дорожніх знаків. Його фраза "сесії не буде" та вихід із сесійної зали породили шквал емоцій серед людей.
Щодо правомірності дій районної виборчої комісії висловив свою точку зору її член М.Копач: "Рішення про введення 4 депутатів до складу райради прийнято одноголосно. Був кворум. Виходячи з того, що Л.Вайсбурд тривалий час не проживає в Україні, його черговість скасували, ввели наступного. Теж саме стосується Табашнюка, на місце якого введено І.Глубокого. Все законно. Потім на комісії було визнано, що рішення по Табашнюку прийнято помилково, поспішно, з порушенням законодавства через те, що голова комісії В.Рись надав недостовірну інформацію. Але комісія відмінити своє рішення не в праві, бо воно вступило в силу. Вважаю, що було б правильно І.Глубокого не визнавати депутатом."
Але, як зазначили і О. Побірський, і В. Романюк, тут не спрацювала в правовому полі ні районна виборча комісія, ні політичні партії, за чиїми списками йшли ці депутати. Саме політичні партії в п'ятиденний термін мали би звернутися до комісії, а кандидати в депутати написати заяви, що не мають іншого представницького мандату. Тобто, це мало відбутися ще після 22 липня. Але маємо те, що маємо. Тому комісія згідно ст. 89 ЗУ "Про місцеві вибори" мала право прийняти рішення про заміщення наступного депутата, який подав відповідну заяву.
На оскарження рішення комісії давалось 5 днів. Цього ніхто не зробив, тож по І.Глубокому питання, схоже, стояти уже не буде. Не втримався від коментарів і сам І.Глубокий, подякувавши опонентам, що "зробили його таким популярним" і пообіцявши, що, на відміну від деяких депутатів, працюватиме для людей.
Чимало питань звучало й до В.Романюка. Перше, котре мусується серед людей, це начебто виплачений йому мільйон гривень, з якого він "купує" собі прихильників.
За його словами, суд зобов'язав Теплицьку райраду виплатити йому 315 тис. грн зарплати за період з 14.03.2017 р. по 29.11.2018 р. Рішення не виконували і продовжували розповідати, що ніхто нікому платити не буде. Наступним етапом буде виплата заробітної плати йому з 29.11.2018 р. по зараз. Не важко порахувати суму, виходячи з того, що посадовий оклад голови райради підняли у червні 2019 року з 3 900 грн до 14000 грн. До того ж суд нарахував на цю суму 48000 грн інфляційних втрат і 9000 грн 3% річних за невиплату коштів.
До речі, в райраді зараз здійснюється перевірка щодо невиплати заробітної плати її працівникам. За попереднім актом, ця сума складає 387 тис грн. В чому вина цих людей, котрі 4 місяці не отримують зарплати? Більше того – так звана голова райради 23.09.2019 р. особисто звернулася до фінвідділу не фінансувати райраду, а зараз сама на себе подає до суду, щоб відсудити 88 тис грн власної заробітної плати за останніх 4 місяці.
Тож, зазначив В.Романюк, "мільйона" ніхто не отримував, але якщо в районі і далі продовжуватиметься така вакханалія, то до мільйона дотягнуть. А ще підтримав О.Побірського у висловлюванні про те, що, схоже, у нас немає правоохоронних органів. Якби вони зайнялися всіма цими питаннями, то давно повернули б незаконні виплати до бюджету і відкрили кримінальну справу. Більше того. Кажуть, в райраді було дві печатки, то сьогодні, мабуть, уже три.
Дискусію продовжила депутат В.Лайко, якій невтямки, як в райраді може виникнути заборгованість із зарплати, коли із штатного розпису із належних 14 осіб, реально працюють 9, 5 з яких мають мінімальні зарплати? Можливо, все "сховано" в тих 50% надбавок за "інтенсивність та напруженість?" І чи не лопне колись та "пружина від тієї напруженості?"
Після тривалих дебатів не втримався від емоцій і колишній заступник голови райради В.Скалій: "То скажіть, - звернувся до О.Побірського, - треба ця сесія чи ні? Всі сидять холодочком і переводять в хіхоньки. Люди добрі, я слухав ту "купку депутатів" кілька років. Олег Іванович, подивіться – тут зібралися нормальні хлопці-агровиробники, до яких, якщо піде сніг, ви будете дзвонити, аж телефон буде червоним. Я вам кажу з власного досвіду. А їх ні на день сільського господарства, ні на Новий рік ніхто навіть не привітав! Хтось там не може на сесію приїхати? Як треба було Скалія зняти, та "купка" ледь вертольотами всіх не звозила. Тут поруч, на перехресті, сидять в джипі 4 депутати. Ось там їх місце! Настане час, вони на тому перехресті і залишаться. Вони ні на йоту не зробили для людей! Ви тут розповідаєте про дорожні знаки, що їх в Теплику немає? Поїдьте в Комарівку і подивіться якого я знака поставив. Він недорого коштує. Поїдьте в Погорілу, в Залужжя – подивіться. Ви кажете, що поліція не працює? Поліція працює й буде працювати! Тільки там, де треба, встановіть знаки, намалюйте пішохідні переходи. Тоді постанови порушники оскаржувати не будуть, а до бюджету підуть надходження!"
Всі крапки над "і" розставив В. Барановський:
"Ще 7 січня голова райдержадміністрації запросив мене в кабінет, запропонувавши скликати сесію мені, як заступнику. В присутності В.Бойка я сказав, що сам цього зробити не зможу, потрібно попрацювати і Т. Сокотнюк, і В. Романюку. Він запевнив, що з ними погоджено, скличуть усіх депутатів. В суботу та неділю багато хто із ініціаторів цієї сесії відпочивав, а я з Василем Івановичем їздили до депутатів. У цій сесії не було якихось шкурних питань – лише бюджет району, причому за клопотанням голови райдержадміністрації! В моїй присутності він обдзвонив 12 чоловік. Я згоден з ним, що він цього не мав робити. Хіба не принизливо для нас просити депутатів, щоб прибули на сесію і виконали свої зобов'язання перед виборцями?! Із тих 12 осіб у залі є лише троє. 9 проігнорували. Мало того – вони сказали: "Ми вам покажемо, хто тут хазяїн і хто буде тут керувати!" Я теж такої думки, що коли для кворуму не вистачає одного депутата, треба його знайти і змусити прийти на сесію! Тим більше, що маємо аж 5 депутатів, котрі працюють в бюджетних закладах. Це можна зробити одним дзвінком!"
Цих п'ятьох назвали в залі поіменно: фельдшер із Завадівки М.Тищенко, фельдшер з Побірки С.Миколаєнко, лікарка Л.Тугай, педагоги з аграрного ліцею А.Покропивний та В.Тигипко. Відповідно до звернень, які В.Барановський надав їх керівникам, були підготовлені накази щодо вивільнення їх від службових обов'язків на сесійний день. Всі ці накази – було проігноровано. За інформацією директора ліцею С.Сокотнюка, ні А.Покропивного, ні В.Тигипко на робочому місці в день сесії не було. Якими будуть організаційні висновки, як керівнику, вирішувати йому. Л.Тугай представники громадськості поїхали запросити на сесію особисто, оскільки вона, за словами головного лікаря І.Красиленка, категорично відмовилась йти на сесію. Ті "відвідини", свідком яких була і я, закінчилися дзвінком Л.Тугай на 102. На території лікарні застали і її сестру, все ще "голову райради в реєстрі" Т.Сокотнюк. Кажуть, що вона прагла піти на лікарняний. Але, схоже, стан здоров'я не завадив їй не лише сісти за кермо, а й ледь не наїхати на жінок, котрі підійшли до автівки з вимогою, аби вона поїхала на сесію (на фото). Вони дійсно були за крок до біди. Т.Сокотнюк цього видалося замало. По обіді вона з'явилася в райраді з вимогою видати розпорядження про її відпустку. Треба ж було якось "відбілитися" від прогулу, адже й досі, як кажуть, спить і бачить себе у кріслі голови райради. Ще б пак! 88 тисяч зарплати на дорозі не валяються.
P.S. А тепер, як мовиться, оголошуємо увесь список! На сесію не прибули: І.С. Зублевич, С.В. Кондратюк, С.В. Миколаєнко, О.В. Олійник, М.І. Панченко, В.А. Панянчук, В.М. Пигуля, А.П. Покропивний, О.А. Савлук, О.Л. Самойленко, Т.С. Сокотнюк, В.І. Тигипко, М.В. Тищенко, В.М. Токарчук, Л.С. Тугай, В.П. Хлівнюк.