Ніде правди діти: дякуючи тим депутатам Теплицької районної ради, які склали більшість загального депутатського корпусу (всього 34 народні обранці), 57 позачергова сесія Теплицької районної ради 7 скликання таки відбулася у запланований день – 28 січня 2020 року. На початок зібрання свою присутність власними підписами підтвердили 20 депутатів, а згодом свідомість прокинулася ще у чотирьох, які з'явилися на сесію за кілька хвилин.
Дивно, але, як тільки Т. Сокотнюк, яка й скликала її, почала озвучувати порядок денний, дехто із депутатів здивувався тому, що перелік питань дещо відрізняється від того, котрий вони отримали перед початком сесії. Як з'ясувалося, народним обранцям роздали старий, із попередньої 56 позачергової сесії, якій минулого тижня так і не судилося відбутися. До слова, пообіцявши виправити ситуацію, до завершення зібрання оновленого порядку денного із депутатів так ніхто й не отримав від працівників апарату райради. Та, схоже, не біда - з огляду на те, з якими законодавчими порушеннями відбулися засідання постійних комісій напередодні цієї сесії. На цьому акцентував голова Теплицької районної ради В.Романюк, запитуючи у депутатського корпусу: "Хто з вас, шановні, бачив озвучений порядок денний?.. То за що ви голосуватимете, люди добрі?" Навзаєм він почув відповідь від депутатки О.Самойленко з проханням не зривати сесію. Тож депутати райради вмить проголосували за порядок денний із змінами.
Головне питання у цьому переліку, як і, до слова, в тому, котрий депутати мали наглядно, - про районний бюджет на 2020 рік, з якого інформувала начальниця фінансового управління райдержадміністрації О.Руденко. Ключова її фраза: "Наш бюджет, шановні тепличани, значно схуд!" За словами Ольги Федорівни, розрахунковий показник надходжень районного бюджету на 2020 рік по власних доходах визначено в сумі 25 млн 161 тис грн. Як і зазвичай, основним бюджетоутворюючим джерелом є податок на доходи фізичних осіб, якого заплановано 24 млн 349,2 тис грн. Тоді, як на 2019 рік по даному джерелу планувалися надходження в сумі 47 млн 905,9 тис грн (фактично надійшло 48 млн 861 тис грн.). За розрахунками фінуправління, до бюджету Теплицької ОТГ у поточному році надійде 25 млн 382,8 тис грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету Соболівської ОТГ – 3 млн 215,6 тис грн. Це лише основні акценти щодо загального фонду районного бюджету.
Та після звіту Ольги Федорівни, де кожна цифра дійсно була, як мовиться, розкладена по полицях, В.Романюк зажадав відповіді на конкретне запитання, мовляв, скільки атовцям району в бюджеті передбачено коштів, бо так і не почув. І попрохав назвати конкретну суму. Адже, як зазначив, про виділення фінансового ресурсу із районного бюджету саме цій пільговій категорії населення неодноразово велась мова на засіданнях постійних комісій і не тільки.
Відповідну районну програму соціального захисту учасників АТО затверджено ще у 2016 році. Проте, за словами В. Романюка та, до слова, голови ГО Ветеранів та учасників АТО В.Ярового, який з аналогічним проханням звернувся в той день до зібрання, з тих пір і до сьогодні під цю Програму не виділено ані гривні. Як з'ясувалося, від вищезгаданої громадської організації має бути ще й відповідне звернення з проханням про виділення необхідної суми коштів для підтримки ветеранів та учасників АТО. Та громадські активісти, присутні в сесійній залі, збурилися цим, мовляв, чому їм, атовцям, цього раніше ніхто не підказав.
Де сьогодні взяти ці кошти? Звучало кілька версій: хтось із народних обранців вів мову про перерозподіл вільного залишку бюджетних грошей, а хтось, як от депутатка В.Лайко, - про просту арифметику, "потрусивши", приміром, штатний розпис тієї ж Теплицької райради. Бо ж – де справедливість? До середини березня цього року одинадцять працівників райдержадміністрації попереджено про звільнення з роботи. А от штатний розпис районної ради, виходить, зась чіпати: як було там 14 працівників на папері (!), так і залишається зараз. "При тому, що насправді працює лише 9, а 5 – це так званий внутрішній резерв, який ділять між собою, аби мати відповідні зарплати, - наголосила Вікторія Іванівна, додавши, що це – саме ті кошти, причому, значні, які можна акумулювати атовцям Теплицького району. - А то грошики деребанять, штатні одиниці залишають… Це так не залишиться. Козак Гаврилюк в моїй особі закінчився! Чуєте? Давайте наведемо тут лад, тоді всім грошей вистачить. Досить тягнути з Батьківщини, про яку так патріотично Гімн виконуємо!.."
А ще В.Лайко внесла дуже слушну пропозицію: упродовж лютого цього року райрада повинна оголосити конкурси на цих п'ять – фактично вакантних посад і працевлаштувати молодих людей – з вищими освітами, дипломами з відзнаками, яких в районі вдосталь!
Сказане Вікторією Іванівною гучними аплодисментами підтримали громадські активісти, більшість депутатів райради та голова райдержадміністрації О.Побірський. Останній, до речі, пообіцяв зібранню, що до наступної сесії райради особисто перегляне штатний розпис Теплицької районної ради і озвучить конкретну цифру із вільного залишку коштів, які й буде спрямовано на потреби атовців Тепличчини.
Більше про це читайте у сьогоднішньому номері "районки".