24 грудня відбулася 6 позачергова сесія селищної ради Теплицької об’єднаної громади. Депутати розглянули 22 питання порядку денного, основним з яких стало затвердження бюджету на 2020 рік.
За словами головного фінансиста Теплицької ОТГ Марини Сльоти, бюджет громади на 2020 рік є реальним для забезпечення її функціонування.
Головним джерелом податкових надходжень місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб, від якого планують отримати 25 382 800, 00 гривень. А ще акцизний податок на пальне, горілчано-тютюнові вироби тощо, всього - 1 066 200, гривень; 14 378 464,00 гривень - місцевих податків, серед яких податок на нерухоме майно, земельний податок, орендна плата, єдиний податок з фізичних та юридичних осіб.
Складовими дохідної частини також стануть дотації, субвенції з державного бюджету, в тому числі медична та освітня, виходячи із кількості населення відповідної категорії.
Із загальної суми видатків на забезпечення діяльності Теплицької селищної ради заплановано 7 088 612,00 гривень; на освіту - 47 473 442,00 гривень, на соціальний захист - 567 866,00 гривень; на культуру і мистецтво - 4 563 218, 00 гривень; на фізичну культуру і спорт - 1 740 703,00 гривень; на житлово-комунальне господарство - 5 100 000,00 гривень; на дорожнє господарство - 3 000 000, 00 гривень.
Окрім того, Теплицька селищна рада планує з місцевого бюджету спрямувати 554 900,00 гривень дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету та субвенцію у сумі 2 050 100,00 гривень на здійснення програм та заходів у галузі охорони здоров’я, теж за рахунок субвенцій з державного бюджету. Ще 2 365 660,00 гривень субвенції буде спрямовано на реалізацію програм та заходів за рахунок коштів місцевого бюджету.
Це основні суми. Більш детально з головним фінансовим документом Теплицької ОТГ можна буде ознайомитись на офіційному сайті громади. В цілому бюджетна картина громади, за словами селищного голови Руслана Трамбовецького, є доволі позитивною, про що свідчить зроблена ним аналітика. На загальнодержавному тлі об’єднаних громад з такою ж чисельністю населення Теплицька ОТГ посідає 22-24 місце. Тож не все так погано у нашому домі.
До речі, заклади сільської інфраструктури старостатів працюватимуть за окремими кошторисами. Усіх їх, за виключенням ДЮСШ, буде обслуговувати централізована бухгалтерія.
Цієї сесії депутати проголосували і за зміни в засновниках та статутних документах цілої низки комунальних закладів громади, серед яких сільські школи та дитячі садочки - Костюківки, Пологів, Удича, опорні заклади - школи Теплика, комунальне підприємство з Пологів. Відтепер ДЮСШ, Дитяча музична школа, друкарня, музей історії та етнографії Тепличчини, Будинок дитячої творчості, Станція юних техніків перейшли у підвідомство Теплицької селищної ради. Зняли депутати з розгляду єдине питання - створення комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Теплицької селищної ради" та затвердження його Статуту лише з тієї причини, що Теплицька районна рада досі не може провести сесію, аби передати громаді відповідне майно із спільної власності територіальних громад району в комунальну власність Теплицької селищної ради.
Обговорили і питання надання згоди на добровільне приєднання територіальних громад до Теплицької ОТГ. Впродовж останнього тижня робота сільських рад щодо вирішення подальшої долі своїх громад активізувалася, тож відповідні звернення до селищної ради уже надійшли від Сашанської, Маломочульської, Залузької та Великомочульської сільських рад. В роздумах залишаються Бджільна, Погоріла, Степанівка. Як складатиметься ситуація з іншими селами, котрі за попереднім перспективним планом мали би увійти до Соболівської ОТГ, покаже час.
Як відомо, з нового року Теплицька селищна рада приступає до формування своїх нових штатів, оголошено перші конкурси на заміщення вакантних посад. Тому депутати внесли пропозицію щодо оновлення складу конкурсної комісії, яка здійснюватиме відбір кандидатів. І хоча остаточне рішення - за селищним головою, депутати воліють, аби той відбір був професійним, чесним і прозорим.
Ну і на завершення, на сесії була піднята тема стадіону, зокрема тих подій, котрі сталися на цьому спортивному об’єкті влітку, коли група місцевих "шумахерів" перетворила і без того зношену бігову доріжку на місиво. Інформація, котру озвучив начальник відділу освіти Теплицької РДА, депутат селищної ради Борис Чечельницький, невтішна. Поліція здійснила комплекс заходів в межах своєї компетенції і передала справу до суду. Найбільше покарання, котре може чекати порушників, це штраф в межах 700 з лишком гривень. Про розмови, які точилися одразу після інциденту щодо відшкодування збитків, уже не йдеться взагалі. Бо доріжці уже більше 30 років, експертизу нанесених збитків ніхто робити не буде. А поняття совісті, моралі та відповідальності за скоєне, як бачимо, для тих молодиків взагалі не існує.