Сьогодні, 13 січня, президент України Володимир Зеленський підписав ряд законодавчих актів. Серед них і закон, в якому йде мова про відповідальність народних обранців за так зване кнопкодавство, розповідають Вісті Тепличчини.
Закон щодо забезпечення народних депутатів України особистого голосування був затверджений парламентом нашої країни ще 19 грудня минулого, 2019, року.
Головною метою цього документу є забезпечення можливості для правомірного голосування і виконання належних обов'язків депутатами.
Таким чином, цим самим документом вносяться всі необхідні зміни до Кримінального кодексу нашої країни, а також в закон України про статус нардепів і в регламент українського парламенту в сфері індивідуального голосування на пленарних засіданнях.
Зокрема, цей законодавчий акт передбачає кримінальну відповідальність за невиконання та порушення перерахованих вище зобов'язань народними депутатами. Тобто, в разі, якщо один депутат натисне кнопку в парламенті замість свого колеги, йому інкримінуватиметься кримінальна відповідальність. Штраф, який передбачається за такий вид правопорушення в нашій країні, буде в межах трьох-п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Цей закон вступить в свою повноцінну силу з наступного дня його опублікування.
Досудове розслідування за такими фактами правопорушень буде здійснюватися представниками Державного бюро розслідувань.
Автором законопроекту про так званому кнопкодавстві в стінах українського парламенту є перший віце-спікер ВРУ Руслан Стефанчук.
Варто нагадати, що в кінці грудня попереднього року українські парламентарії все-таким прийняли закон про "кнопкодавстві", який від них так вимагало місцеве населення і президент України Володимир Зеленський, зокрема.
За даний законодавчий акт проголосував двісті шістдесят один народний депутат України.